כל מה שאת (וגם אתה) צריכים לדעת על בתי היולדות בישראל, על דולות, על הריון ועל לידה.
בית / דולות / אריאלה רנקביץ דולה בקפלן
צילום: שי רן
צילום: שי רן

אריאלה רנקביץ דולה בקפלן

אם את מחפשת דולה בקפלן שנכנסת לחדר לידה והצוות מתייחס אליה כאל בת בית, אריאלה היא כתובת מושלמת עבורך.
כשתיפגשו ותרגישי כמה את בידיים טובות, כל השאר יהיה בונוס, אבל זה וואחד בונוס.
אריאלה, בת 35 ואמא לשניים, גרה ברחובות, חמש דקות מ"קפלן", מלווה כבת בית בקפלן וגם באסף הרופא, ליס – איכילוב, בילינסון, תל השומר, מעייני הישועה.

אריאלה מעבירה ברחובות והסביבה קורסי הכנה ללידה פרטיים, אישיים וקבוצתיים, ומציעה גם יעוץ לקראת לידה חוזרת, לאימהות שלא בהכרח מעוניינות בדולה בלידה אבל רוצות להתכונן בצורה ממוקדת ללידה חוזרת ולהרוויח מכל הידע שאריאלה מביאה מהשטח. עוד על יעוץ עם אריאלה תוכלי לקרוא כאן.

סבתא של אריאלה היתה רופאת נשים ומיילדת. למעשה, שלושה מארבעת סביה וסבותיה של אריאלה היו רופאים. זה לא מפתיע אותי, כי אני עוקבת אחרי אריאלה מבחינה מקצועית ואני רואה כמה כבוד היא רוחשת לצוותים הרפואיים וכמה כבוד הצוותים בחדר הלידה רוחשים לה בחזרה.
וכמה זה חשוב, כשדולה נכנסת לחדר לידה ומתקבלת כבת בית. יודעת איך להתנהל בחדר לידה, יודעת איך ומתי להגיד מה שיש לה להגיד, האימהות שהיא מלווה כל כך מרוויחות מזה!

מתארת עדי, שאריאלה ליוותה בלידה השניה: " באמצעות הטכניקות להרפיה והגישה החיובית שאריאלה מקנה במהלך מפגשי ההכנה, הצלחתי ללדת את ״לידת החלום״ שבנינו במהלך קורס ההכנה ללידה איתה, ולהתחבר לחלומות שלי וללידה פעילה וטבעית. ואת זה אני זוקפת קודם כל לחיוך שלה, למגע הקסמים בכל איש צוות רפואי ולאוירה שהיא מצליחה לייצר בשניה שהיא נכנסת למקום, והכל ברכות ועוצמה, מקצועיות ופתיחות.
נבחרת ללוות אותנו ברגע האלוהי הזה של חיינו,
והמתקת אותו."

אריאלה בוגרת קורס דולות ומדריכות הכנה ללידה ב"ללדת", הוסמכה ב-2014 וליוותה מאז עשרות לידות, כולל לידות ראשונות, לידות חוזרות, לידות אחרי קיסרי וניתוחים קיסריים.
דולה מנוסה עם המון אהבה למקצוע, רצינות, מקצועיות, בטחון, אינטגריטי וחום אימהי.
אריאלה מלווה לידות, מכינה ללידה ומייעצת, כמקצוע ולא כתחביב ולכן ממשיכה כל העת ללמוד ולהשתלם, עומדת בקשר עם צוות חדר לידה, עובדת עם דולות מגבות בצורה מסודרת ומשקיעה את כל כולה בעולם ההריון והלידה.

"אני מחזיקה בידיים לב של אנשים

שבחרו בי ונתנו בי אמון. אני מרגישה אחריות עצומה בתפקידי כדולה, יודעת היטב איפה עוברים הגבולות שלי, מתי עליי לערב אנשי מקצוע אחרים, איך לתת מקום ולעבוד כצוות", אומרת אריאלה. "עברתי לידה קשה וטראומטית בלידתי הראשונה ודרך עיבוד החוויה הבנתי שאני חושבת כמו דולה וזה מה שעליי לעשות. הלכתי ללמוד ולהתמקצע ולא הפסקתי מאז."

"הרגישות של אריאלה, קור הרוח שלה, ההכלה הגדולה, הסבלנות והתמיכה, כל אלו יצרו אצלי תיקון וחווית לידה שלא אשכח." מספרת יפעת, שאריאלה ליוותה בלידת VBAC (לידה אחרי קיסרי),
"היתרון הענקי בשימוש בדולה הוא שבתוך כל הסיטואציה הכאוטית שנקראת לידה, כאשר כל מי שנמצא איתך מוצף ברגשות שונים ובאינטנסיביות גבוהה (בעיקר הבעל), יש קול רגוע, ורציונאלי שנמצא איתך ומכוון אותך, מרגיע אותך ועוזר לך לעבור את הכאב וגם יודע דבר או שניים בענייני לידה.
כך למשל, אחת החוויות נצרבו בי במהלך הלידה הייתה, כאשר נראה היה שהלידה השנייה מתפתחת בדיוק כמו הראשונה – צירים חזקים במשך שעות ופתיחה של 1, בכל הזמן הזה אריאלה לא נחה, חיבקה אותי, עיסתה אותי, קילחה אותי, אמרה לבעלי איך לגשת אלי ולתמוך בי. לאחר עשר שעות של צירים חזקים מאוד אני כבר התייאשתי ובכיתי לקבל אפידורל ואף שקלתי כבר לוותר ולבקש שישלחו אותי לקיסרי.
בעלי שהתקשה לראות אותי במצב הזה כמובן זינק לקרוא לרופא.
רק אריאלה חיבקה אותי והציעה, במקום, לצאת לטיול בחוץ כדי לנקות קצת את הראש ואף שלחה את בעלי לקנות לכולנו גלידה.
בתוך כל בליל הכאב, הייתה חוויה רגועה, נינוחה ומצחיקה.
מיותר לציין כי בסופו של דבר, אכן ילדתי לידה רגילה וחוויתי להחזיק את ביתי מייד לאחר הלידה.
לאחר הלידה גם שאלתי את בעלי האם הנוכחות של אריאלה סייעה לו והוא אמר שמאוד. עצם העובדה שמידי פעם יכול היה לקחת צעד אחורה, לשבת ולנוח לדקה סייעה לו לאגור כוחות להמשך ועצם העובדה שהיה עם מי להתייעץ ומשקל ההחלטות לא נפל רק על כתפיו עזר לו מאוד.

"כשנכנסתי להריון נוסף, כל מה שהדחקתי מהלידה הקודמת שהסתיימה בניתוח עלה. מה זה עלה?? הציף!" מספרת מעיין , "הטביע את כל האושר וההתרגשות ובמקומו הגיעו רק פחדים וחוסר אמונה בעצמי. התקשרתי לאישה העוצמתית, למלאכית ששמרה עליי, לאריאלה. סיפרתי לאריאלה שבמקום לשמוח שעוד רגע אני הופכת לאמא בשנית, רק הפחד מהלידה קיים בי.
כבר בשיחה הראשונה ידעתי שהיא האחת בשבילי, יש משהו בנוכחות שלה, בקול שלה שמאפשר לפרוק אבל יותר מזה . יש משהו בה שמעניק כוח!
ואת זה שאבתי ממנה בכמויות!! היא החזירה לי את האמונה בעצמי שאני מסוגלת ללדת. היא החזירה לי את השמחה וההתרגשות."

עוד על מה שתוכלי לקבל ביעוץ אצל אריאלהכאן.

קורס הכנה ללידה

קבוצתי (עד 4 זוגות) – 800 ₪
פרטי – 1000 ₪

ליווי בלידה

– 3500 ₪
יש אפשרות להחזרים מקופות החולים, וגם להסדרי תשלומים גמישים עם אריאלה.

ומה בשבילך אחותי?

10% הנחה לליווי בלידה וקורס הכנה ללידה למי שמגיעה מהאתר, אז כשאת מתקשרת 052-8219541 , תמסרי ד"ש!

אפשר גם לפייסבוק של אריאלה

אולי יעניין אותך גם:

חגית ראמי דולה הריון ולידה

חגית ראמי דולה, הכנה ללידה, דמיון מודרך ועיסוי נשים בהריון

חגית ראמי כהן היא דולה, מדריכת הכנה ללידה, מנחת דמיון מודרך ן-NLP, דולה פוסט פארטום. מלווה בלידות בכל איזור המרכז והשרון, תמיכה לאחר לידה באיזור המרכז, רכזת תכנית "אם בשבילך" בעיריית הוד השרון, דולה ותיקה ומנוסה.