כל מה שאת (וגם אתה) צריכים לדעת על בתי היולדות בישראל, על דולות, על הריון ועל לידה.
בית / הריון / בדיקות בהריון / בדיקת דם במקום מי שפיר – NIPT
בדיקת דם במקום מי שפיר NIPT

בדיקת דם במקום מי שפיר – NIPT

בדיקת דם במקום מי שפיר – NIPT – מה זה?

באנגלית, ראשי תיבות של Non Invasive Prenatal Test – בדיקה לא פולשנית לגילוי תסמונת דאון ותסמונות גנטיות נוספות, כגון טריזומיה 18, טריזומיה 13, טריזומיה 21 ועוד, באמצעות דגימה מדם האם. בפשטות, בדיקת דם במקום מי שפיר NIPT היא בדיקת דם הנלקחת מהאם ומאתרת חומר גנטי השייך לעובר על מנת לאשר או לשלול הפרעות כרומוזומליות כגון תסמונת דאון ותסמונות כרומוזומליות נוספות.

עוד יותר בפשטות, זו בדיקת דם פשוטה שיכולה לחסוך ממך דיקור מי שפיר ובמחיר הזול ביותר בישראל, בלעדי לגולשות האתר.

אם מעניין אותך לבצע הבדיקה, להימנע מדיקור מי שפיר או סיסי שליה ולשלם 750$ במקום 5000 ש"ח ומעלה, שלחי לי עכשיו הודעה ואעזור לך.

החשש שלי מדיקור מי שפיר

כשהייתי בהריון, זה היה הסיוט שלי. שאצטרך לעשות מי שפיר. הגישה שלי תמיד היתה, אני אעשה כל בדיקה לא פולשנית שניתן, ובלבד שאוכל להימנע ממי שפיר. אולי זה לא רציונלי, אבל מי שפיר תמיד נראה לי כמו ניתוח קיסרי – משהו שאני פשוט לא יכולה שיקרה לי.
בהריון האחרון שלי הייתי כבר "בגיל". גבולית כזו. על הסף. "בגילך הייתי אומר לבת שלי לעשות מי שפיר", זה משפט ששמעתי לא פעם בהריון השלישי שלי, מרופאים אבל לא רק (ואני פוגשת הרבה רופאים בעבודה שלי, כמו שאת בטח מתארת לעצמך…). ובכל זאת דבקתי בגישה שאומרת, אם אין אינדיקציות אני לא עושה. אם אין אף בדיקה לאורך ההריון שמעוררת חשד כלשהוא, אני לא עושה מי שפיר בגלל הגיל, או בגלל פחדים, פחדים שלי או כאלו שמכניסים לי מהסביבה ובמעקב ההריון.

אפשר גם אחרת

היום, יש בדיקת דם לא פולשנית שסוגרת את הפינה הזאת. בדיקת דם במקום מי שפיר NIPT. בדיקת דם פשוטה שנותנת לך תוצאה בדיוק של בין 98% ל-99%, לתסמונת דאון כמו גם לתסמונות גנטיות נוספות.
אם הבדיקה הזאת היתה קיימת בהריונות שלי, לא הייתי הולכת לעשות אותה – הייתי רצה!!!
נכון, זו בדיקה סטטיסטית, אבל היי, 99% זה ממש מקובל עליי.

המון כסף ?

אגלה לך בסוד, שכשהתחילו לדבר על הבדיקה הזאת לפני כמה שנים, הייתי סקפטית. לא לגבי העניין המדעי. הרי ברור שבמוקדם או במאוחר היו מוצאים דרך לאתר חומר גנטי של העובר בדם של האמא, זה היה רק עניין של זמן. הבדיקה עצמה, לא היה לי כל ספק שאכן בודקת את מה שטוענת שבודקת ואכן מדויקת כמו שטוענת שמדויקת, אבל ישר קלטתי שהנה בא עוד משהו שנשים בהריון ידרשו לשלם עליו המון כסף.
ואכן, לא התבדיתי. מהר מאד נחשפו העלויות, עוד חברה שמציעה את הבדיקה הגיעה לארץ, ועוד אחת, ועוד אחת, וכיום נכון לקיץ 2017, יש שש חברות שמציעות בדיקת דם במקום מי שפיר לא-פולשנית NIPT לנשים בהריון בישראל, נו בטח, הרי ידוע שבישראל נשים עושות המון בדיקות בהריון ומשלמות המון כסף.
מחיר הבדיקות הקיימות בישראל כיום נע בין 3800 ₪ ל-5800 ₪. ארבע מתוך שש החברות הפועלות בישראל כיום גובות למעלה מ-5000 ₪ על בדיקת NIPT הנשלחת לארה"ב למעבדות.
המון כסף.

ואז נתקלתי בפרופ' אסנת גייפמן-הולצמן

פרופ' גייפמן היא רופאה ישראלית, משלנו, המנהלת מרכז להריון בסיכון, גנטיקה ואולטרה סאונד בפילדלפיה, ארה"ב.
פרופסור גייפמן – הולצמן היא רופאת נשים וגנטיקאית, מומחית בארץ ובארצות הברית ברפואת נשים, רפואת האם והעובר וגנטיקה. למעשה היא הישראלית היחידה שמומחית עם תעודות בשלושת התחומים האלה, אני אומרת לך, האישה היא תופעה.
ופרופ' גייפמן חושבת שאת לא צריכה לשלם למעלה מ-5000 שקלים לבדיקת הדם החלופית למי שפיר.
אותה בדיקת NIPT שעולה לך בין 3800 ל-5800 ₪, יכולה לעלות לך בדיוק 750$.
נכון להרגע זה 2908 ₪ (תלוי בשער הדולר כמובן) שזה כאלף שקלים פחות מהמחיר המוצע על ידי החברה הזולה ביותר בישראל עד כה, ואלפי שקלים פחות מהבדיקה כפי שהיא עולה בשאר החברות המוצעות בישראל, לרבות "וריפיי" המוצעת על ידי שירותי בריאות כללית.

אז כמה זה עולה?

750$.

איך זה כל כך זול?

זה לא זול. זה הוגן. זה מה שמשלמות גם מטופלות אמריקאיות על אותה בדיקה, למה שאת תשלמי יותר? את פשוט לא משלמת על – מערך שיווק, משכורות לעובדים, שכר דירה, חשמל, לוגיסטיקה – על כל אלו את לא משלמת, את משלמת על הבדיקה, וזהו.

מה זה כולל?

המחיר כולל לקיחת הדם, משלוח הדגימה לארה"ב למעבדה, קבלת תוצאות הבדיקה ויעוץ גנטי אישי בסקייפ מפרופ' גייפמן, לפני הבדיקה וגם אחריה לפי הצורך, שאת מקבלת כהטבה מיוחדת כי הגעת דרכי.

איך זה עובד?

את שולחת לי מייל, אני מקשרת בינך לבין פרופ' גייפמן, וזהו.
מכאן את בידיים הכי מקצועיות שיש.
תקבלי יעוץ גנטי לפני הבדיקה, תוצאות הבדיקה יגיעו באותה רמת דיוק שבדיקת דם במקום מי שפיר NIPT מצופה להיות – 98-99%, ועל כל מה שתצטרכי תקבלי הסבר מפרופ' גייפמן, מומחית, מקצועית, אנושית.

המלצות? בבקשה:

מספרת רינת, שכבר ניצלה את ההזדמנות המדהימה : "אתמול היה לי ייעוץ גנטי עם פרופ' גייפמן לפני הבדיקה.
הייעוץ היה שונה לחלוטין מכל מה שחוויתי בארץ (וחוויתי).
עברנו על כל העבר המיילדותי והגנטי המשפחתי, היא הסבירה לי דברים שמעולם לא הסבירו לפני כן.
היא גם הסבירה לי את המשמעות האמיתית של הבעיה במקרה שלנו ומה האופציות שעומדות בפנינו.
ביום רביעי יקחו ממני את הדם בתקווה לבשורות טובות
לכל מי שחוששת מעניין המרחק- זה רק מרגיש מקצועי יותר ונכון יותר!"

אולי יעניין אותך גם:

אומגה 3 בהריון הנחה מבצע זהר בדקה - בדיקות ותזונה בהריון חדרי לידה

אומגה 3 בהריון והנקה

אומגה3 בהריון ובהנקה חשובה במיוחד מהשבוע ה-20 להריון ולאורך תקופת ההנקה. כשאת בוחרת תוסף אומגה3, שימי לב ל-% חומצת השומן מסוג DHA כי זה מה שהכי חשוב לתינוק שלך, ולך. זהר כבר בדקה. ויש גם הנחה שווה על אומגה3 לילדים בסירופ טעים!