כל מה שאת (וגם אתה) צריכים לדעת על בתי היולדות בישראל, על דולות, על הריון ועל לידה.
בית / הריון / זירוז לידה/זירוז טבעי / 5 הגדולים של דיקור סיני ורפלקסולוגיה בהריון ואחרי לידה
דיקור סיני הריון

5 הגדולים של דיקור סיני ורפלקסולוגיה בהריון ואחרי לידה

דיקור סיני הריון

כמו גם רפלקסולוגיה בהריון, אצל מטפל/ת המתמחה בטיפול בנשים הרות, הוא בטוח ואיכותי, בעל תועלות מגוונות.
כדולה כבר למעלה מעשור, בהרבה נושאים סביב הריון ולידה אני מפנה לדיקור סיני ולרפלקסולוגיה, פשוט משום שההצלחות הן רבות כל כך.
בתקופת ההריון חשובה לנו הבטיחות בטיפול יותר מתמיד. לא פחות מכך, חשובה לנו ההצלחה. אין לנו זמן וסבלנות לעשות נסיונות. אנחנו רוצים תוצאות וכמה שיותר מהירות. הרי אם בעוד חודשיים האישה הזאת תחזור לישון בלילה או ללכת לשירותים כמו בנאדם, זה כבר לא ממש יעזור לה כי היא כבר תלד, ותהיה עסוקה בעניינים אחרים לגמרי ממילא..
כלומר אנחנו רוצים להקל ולשפר את המצב וכמה שיותר מהר, ולשמר את החוויה החיובית של ההריון ככל שניתן.
או בקיצור, למה לסבול?!

אז נכון שדיקור סיני ורפלקסולוגיה יכולים לעזור למעשה בכל דבר.
מנדודי שינה, דרך בעיות עיכול מגוונות – צרבות, בחילות, עצירויות, עבור דרך כל מה שקשור בהרגעה והשקטת הגוף והנפש, שסוערים לא מעט בתקופת ההריון וסביב הלידה, כמובן איזון הורמונלי גם לאחר הלידה, שפע חלב אם ועוד ועוד.

אבל חמשת הגדולים שלי, אותם אלו שתמיד או כמעט תמיד אני אשלח את האישה לטיפול משלים משובח, ואז אשב לי בכיף שלי ואחכה לתודות שלה, שיגיעו, הם :

בחילות בחילות בחילות

אני מודה ומתוודה שעברתי שלושה הריונות בלי אף בחילה. כן, אני מאלו. אבל היו לי פעם פעמיים בחילות בחיים ואין ספק שזו אחת התחושות הפיזיות הכי מבאסות שיכולות להיות. רק לחשוב על בחילה עושה לי רע, אז בהריון?! זוועות עולם. עולב עולבי שמיים. מיד לדיקור או לסשן רפלקסולוגיה! כן, המטפל/ת הטוב/ה שלנו לא יפסחו גם על המלצות תזונה, בטח ובטח במקרה של בחילות בטרימסטר ראשון בהריון (וגם בהמשך). בכל זאת, הקלה כמעט תמיד מובטחת וזה שווה הרבה.

צרבות

או, בצרבות אני מומחית. בחיים בכלל ובהריונות בפרט. גועל נפש. תחושה איומה. כאילו הגוף שלך מתקיף אותך מבפנים. פשוט זוועה. אוצי רוצי לטיפול. את הרי יודעת שלא כדאי לך לאכול מטוגן, נו באמת, זה למתחילות! וגם טאמס, למתחילות! רפלקסולוגיה ודיקור – למיטיבות לכת.

טחורים

סליחה, כן..? אבל טחורים זה מאפיין של לא מעט הריונות ועוד יותר של משכבי לידה מסוייטים וזה באמת, נו, אי אפשר להימנע מהקלישאה, סיפור מהתחת. מה לעשות שכל העניין הזה של להתרבות כולל תהליכים גופניים ונפשיים לא קלים לעיכול. מה לעשות שהרקטום הוא הקצה של מערכת העיכול שלנו, והטחורים שמתפרצים שם הם ממש הדובדבן שבקצפת. נוט. ההקלה שטיפול ברפואה משלימה, בעיקר רפלקסולוגיה ודיקור סיני, על פי רוב מביא בכנפיו היא פנומנלית. מיד לטיפול!

מצג עכוז

כבר נכתבו מליוני מילים על מצג עכוז. כמה אלפים אפילו אני כתבתי בעצמי. לא אלאה אתכן שוב. אבל אם יש מצג עכוז ואת ממש ממש רוצה להפוך את הבייבי למצג ראש, אז דיקור הוא אחת הדרכים היעילות. יידרשו מספר טיפולים, ותקבלי הנחיות לביצוע בבית, וכדאי להתחיל כבר בשבוע 34. כך, אם לא יילך, תוכלי לשקול בחיוב היפוך חיצוני בשבוע 37, ולפחות תדעי שניסית ועשית את הטוב ביותר שלך.

זירוז לידה

רק כשצריך, כן..? מתי צריך..? לדעתי, "צריך" זה כשהאופציות האחרות שעומדות בפנייך הן הרבה פחות טובות מההתערבות המינורית והעדינה שמייצר טיפול רפלקסולוגיה או דיקור סיני טוב. למשל, אם ממילא חרב הזירוז הרפואי כבר מונפת, כדאי לשקול בחיוב ללכת לטיפול אלטרנטיבי. רפלקסולוגיה כמו גם דיקור סיני יזמינו את הגוף בעדינות להיכנס לתהליך של לידה. אם מתאים לו. אם זה בטוב. שומדבר אגרסיבי, ובכל זאת פעמים רבות יעיל מאד מאד.

 

אולי יעניין אותך גם:

עידית רוטנברג תזונה בהריון

עידית רוטנברג דולה במרכז תזונה בהריון

עידית רוטנברג דולה במרכז היא תומכת ומכינה ללידה, רפלקסולוגית ונטורופטית עם התמחות בהריון ולידה. מנוסה, חמה, מסורה ואיכפתית, עידית מגיעה לליווי לידות ולטיפולים משלימים בהריון ולידה עם לב ענק וחיוך ביישני. את העוצמה תגלי בעצמך!