כל מה שאת (וגם אתה) צריכים לדעת על בתי היולדות בישראל, על דולות, על הריון ועל לידה.
בית / לידה / יעוץ לקראת לידה חוזרת – אריאלה רנקביץ
צילום: שי רן
צילום: שי רן

יעוץ לקראת לידה חוזרת – אריאלה רנקביץ

" פשוט הייתי צריכה כיוונון קל ומלאך על הכתף הנכונה",

אומרת שלי דושניצקי, שהגיעה אל אריאלה ליעוץ לקראת לידה שניה. כל ההריון התלבטתי אם כן או לא דולה…בסוף, בשבוע 38 לקראת לידה שניה, הגעתי ליעוץ אצל אריאלה.
שעתיים שבהן עברנו בעיקר על הטראומות שלי מהלידה הראשונה, שאמנם הייתה טבעית אבל השאירה אותי די בשוק לתחילת ההורות כך שהפעם מאוד פחדתי מכל מיני דברים אבל גם ידעתי שאני רוצה לעשות את זה טבעי שוב.
מעבר לזה שהיה ממש כיף ונעים ומצחיק (יש לנו בול אותו חוש הומור :) ) לשבת עם אריאלה, בשעתיים היא הצליחה לתת לי טיפים ממש טובים שעזרו לי באותו יום להגיע לבית חולים בדיוק שעה וחצי לפני הלידה למרות שצירים היו מהבוקר, אבל הכי הכי הכי חשוב. להיות רגועה. להאמין ממשששש בי ובגוף שלי ובמה שהוא מסוגל. וזה מה שהכי עזר לי. התסריט שרציתי בול קרה."

יעוץ? לקראת לידה שניה, או שלישית, או רביעית? בשביל מה צריך את זה?

אריאלה מסבירה: "זוגות שמגיעים ליעוץ הם זוגות שכבר ילדו, היתה להם חוויה מסוימת והם מרגישים שהם יכולים להגיע ללידה יותר מוכנים, יותר מדויקים, הם רוצים לידה טובה ולא רק לעבור את זה.
אני מאפשרת את היעוץ כי אנשים פנו אליי עם צורך אמיתי, לדבר על מה שהיה עם מישהי שמבינה, להתכונן למה שיהיה כך שיהיה הכי טוב שאפשר.
היעוצים הם עבור זוגות שכבר ילדו וזקוקים לרענון ואיוורור של החוויות הקודמות כדי להתכונן טוב יותר ללידה הבאה. אלו זוגות שלא מעוניינים בדולה אבל יש להם הרבה מה לקבל בתהליך קצר וממוקד של יעוץ. "

תני לי דוגמא?

"הגיע אליי זוג מקסים לקראת לידה שלישית.
בלידה ראשונה היתה רעלת הריון חמורה שגרמה לקיסרי חירום ומצב מסכן חיים בשבוע 30 להריון. הניתוח, השהות הארוכה בפגיה וחוויית ההורות הראשונית שהתחילה כך הותירו צלקות רגשיות (ואחת פיזית גם).
להריון השני נכנסו ללא תכנון ומהפחד להתמודד עם קשיי העבר החליטו לגשת ללידה בעיניים עצומות ולקוות שיצאו ללא פגע.
באורח פלא היתה לידת VBAC (לידה נרתיקית אחרי קיסרי) טובה מאד שאחריה שבה אליהם האמונה בגוף ובנפש.
אליי הם הגיעו לקראת הלידה השלישית, כי הבינו סוף סוף שעליהם לקבל כלים רגשיים ופיזיים טובים כדי שהפעם תהיה גם חוויה טובה ומכוננת, ופחות אקראית.
הם הגיעו אליי מאד חסרי בטחון ומפוחדים. יחד פירקנו את חוויות הלידות הקודמות, גילינו כמה טוב הם עשו וכמה הם השקיעו, כמה הזוגיות שלהם איתנה וכמה התמיכה של בן הזוג באשה היתה מכוננת. השתמשנו בכל אלה כדי לבנות תכנית לידה טובה וזוגית הכוללת הנקה בחדר לידה, אפס הפרדה והגעה לחדר לידה במצב של לידה פעילה.
בפועל הם אכן הגיעו לחדר לידה בפתיחה מאד גדולה, ילדו פנטסטי עם אפס הפרדה והכל לפי התכנית. הטלפון שאחרי הלידה, עם דמעות של אושר בקולה של האמא, הוא סיפוק אדיר עבורי."

אז מה באמת אמרה האמא אחרי הלידה הזו?

"קשה להסביר במילים איזו חוויה עברנו בזכות אריאלה. כשסיפרנו לחברים שאנחנו הולכים ליעוץ לקראת הלידה השלישית, אף אחד לא הבין למה. אנחנו הרי כבר אמורים להיות מנוסים בסיפור הזה. ועדיין, אריאלה הצליחה ברגע להבין מה רצינו ולכוון אותנו למקומות וכיוונים שלא הכרנו. בלעדיה לא היינו מכירים את האפשרות של אפס הפרדה, חוויה מדהימה ומיוחדת. תודה תודה תודה עכשיו אני יודעת איך ללדת!"

מה כולל היעוץ?

אריאלה: "כדולה מנוסה ומדריכת הכנה ללידה, יש לי הרבה מה לתרום לזוגות שמעוניינים בתמיכה ללא ליווי בלידה. פירוק החוויה הקודמת, חיבור לכוחות של הזוג לקראת הלידה הבאה, נסיכת בטחון ועוצמה. לשמוע מאשת מקצוע מנוסה שמה שהיה בלידה הקודמת הוא לא מחויב המציאות ללידה הבאה ושיש להם אפשרויות בחירה והתמודדות הרבה יותר רחבות ממה שהם חשבו, זה מאד מעצים. לפני היעוץ אני שולחת שאלון שמאפשר גם לזוג וגם לי להתכונן לפגישה ולהיות מאד יעילים ומפוקסים, עם מטרה משותפת לכולנו. הפגישה עצמה היא פגישה בת שעתיים שקורים בה ממש ניסים, ניסים פשוטים ונגישים של הקשבה מקצועית וממוקדת, הבנה מעמיקה של הצרכים של שני בני הזוג לקראת הלידה, כיוון זרקור לכוחות והעוצמות הטמונות בבני הזוג בנפרד וביחד ואיך מתעלים הכל למטרה שלהם, שהיא לידה טובה ובריאה. הנגשה של מידע גם היא מעצימה מאד את הזוגות ואת היכולת שלהם להשיג את מה שהם שואפים. וכמובן טיפים מעשיים, מהשטח, מנסיון רב בחדר לידה, עושים לא פעם את ההבדל. אחרי הפגישה אני שולחת מייל מפורט עם כל מה שדיברנו ולפעמים משימות שהזוג יכול לבחור אם לבצע אבל בכל מקרה הם מרוויחים את נקודת המבט המקצועית שלי בכתב ויכולים לחזור ולקרוא ולהתחבר לכוחות שלהם."
ג'ניה שגלמן גם היא הגיעה לאריאלה ליעוץ כי לא רצתה דולה אלא יעוץ ממוקד – "הגענו לאריאלה לייעוץ לקראת לידה שלישית. פגשנו אישה מדהימה ומכילה, אנושית ותקשורתית, ללא טיפת שיפוטיות, מלאה בידע ואמפטיה. עיבדנו קצת את הלידות הקודמות, הגדרנו מטרות ללידה הצפויה, אריאלה הקשיבה לנו בסבלנות, כיוונה אותנו וחיזקה אותנו, והצליחה לטמון בנו בטחון ורוגע. אפילו שזו כבר לידה שלישית קיבלנו טיפים שימושיים ומעשיים!"

כמה עולה יעוץ?

תהליך היעוץ שכולל שאלון הכנה, פגישה בת שעתיים ומשוב לאחר הפגישה, וכמובן זמינות טלפונית בהמשך לכל שאלה, עולה 450 ₪.

איך קובעים יעוץ?

פשוט מתקשרים 052-8219541

 

אולי יעניין אותך גם:

שיטת פאולה

שיטת פאולה בהריון ולידה

מאת: כוכבה ברכה, מטפלת שיטת פאולה ודולה מהי שיטת פאולה ? מכירות את זה שציירים …