כל מה שאת (וגם אתה) צריכים לדעת על בתי היולדות בישראל, על דולות, על הריון ועל לידה.
בית / דולות / דולות במרכז / כוכבה ברכה דולה בתל אביב ושיטת פאולה
cochava_bracha2

כוכבה ברכה דולה בתל אביב ושיטת פאולה

אחד הדברים המרגיעים והמנחמים ביותר בתקופת ההריון ובמהלך הלידה, זו אישה חכמה לצידך שיכולה בכל רגע לענות על השאלה המנקרת "תגידי לי, זה נורמלי?!"
"זה נורמלי שאני מרגישה בגוף ככה..? וככה..?"
"זה נורמלי שזה כואב לי ככה?"
"מה אני יכולה לעשות?"
"תעזרי לי! מה קורה לי בגוף??"
תארי לך שיש לך בכל רגע נתון אפשרות לקבל תמיכה מאישה חכמה, מטפלת מנוסה, שתתמוך ותרחיב את הידע שלך ותמיד תחזיר אותך אל עצמך.

כוכבה ברכה היא דולה ומדריכת הכנה ללידה שמבינה גוף ותודעה ברמות גבוהות ועמוקות ובאופן הוליסטי.
היא מטפלת בעלת נסיון של כמעט עשרים שנה בשיטת פאולה, שהתפרסמה בארץ כ"סוד השרירים הטבעתיים" ואין כמוה לתת מענה לכל השאלות האלו, של מה קורה לנו בגוף בזמן ההריון והלידה, להרגיע, לנסוך בטחון ולתת כלים פרקטיים ופשוטים לעזרה אמיתית. עזרה שבאמת מבינה מה קורה בגוף ויכולה לסייע לך בתופעות הריון שונות וכמובן בצירים עצמם, בשלב הלחיצות ואחרי הלידה.

כוכבה דולה בעלת נסיון חיים ונסיון טיפולי עשיר, מלווה הריוניות בהכנה פעילה ללידה מזה עשרים שנה, עוד לפני שהפכה לדולה ולמדריכת הכנה ללידה.
גרה בתל אביב, מלווה באיזור המרכז, איכילוב-ליס, מעייני הישועה, מאיר ולניאדו, וגם תל השומר.

ארגז הכלים של כוכבה הוא אחת הדרכים לתיאור יכולותיה (אך לא היחידה). למדה מחול, תנועה וחוכמת הגוף באקדמיה, תיאטרון תנועה, מעסה רפואית, בעלת תודעה והבנה עמוקה בזכויות אדם וזכויות היולדת בלידה, פעילה חברתית ובעלת דרייב עז להעצים נשים לחוות לידות רכות, שמחות, בריאות וטובות.
בעלת ידע מקצועי רחב איך לשמור על רצפת האגן בהריון ולידה, להקל, לטפל ולתת כלים לעבודה נכונה עם הגוף בתקופה המאתגרת של הריון ולידה וגם לאחריה.
לאחר שנים של נסיון מקצועי וטיפולי בשיטת פאולה ובעיסוי רפואי ופעילות חברתית מסורה בתחום זכויות היולדת, בשנת 2014 הוסמכה כוכבה כדולה וכמדריכת הכנה ללידה (בקורס הידוע והמצוין של גילה רונאל) והחלה ללוות לידות, כשבאמתחתה שנים רבות של ידע גוףנפש, עבודה טיפולית, חכמת חיים, לב חם ורחב ועוצמה אמיתית של אישה חכמה ומנוסה שיודעת להעצים נשים.

"כל שנותיי כמטפלת בשיטת פאולה, נחשפתי לנזקים הקשים שנשים סוחבות איתן מלידות. נזקים פיזיים ברצפת האגן שכל כך הרבה פעמים היו נשאים של חוויות נפשיות קשות ולעיתים חוויות של התעלמות, כפייה, נתק. זה כאב לי והניע אותי לפעולה הרבה שנים לפני שזה היה "נושא חם" במדיה. עוד לפני הלידות, פגשתי סיפורים רבים וקשים בקליניקה של פגיעה, הקטנה ודיכוי, שהתבטאו בסימפטומים גופניים מגוונים. הגוף תמיד מדבר ואני שמעתי. התבהרה לי תמונה רחבה שמבקשת תיקון גדול, בכל הקשור לזכויות אדם, חמלה והקשבה, לעיוותים בתפיסת האחר בעולם של הפרדות ותיוגים."
כמעט עשרים שנות עבודה טיפולית, כולל 11 שנים ב"מכבי טבעי" כמטפלת בשיטת פאולה, וכמובן בקליניקה פרטית, חשפו את כוכבה לנשים רבות שהגיעו להכנה פעילה ללידה בשיטת פאולה. רבות מהן ביקשו לאורך השנים את הליווי של כוכבה בלידה, רובן היו בטוחות שהיא כבר דולה, עד שהגיעה מטופלת אחת שעברה עם כוכבה שלושה הריונות והליווי ללידה היה טבעי ומתבקש. משם הדרך היתה סלולה להוסיף את התמיכה בלידה לארגז הכלים, כהמשך לטיפול, הדרכה והכנה ללידה.

מלידה תקועה לפתיחה מלאה בתוך שעה

"בלידה שליוויתי לפני מספר שנים, היולדת, אמא צעירה, היתה תקועה במשך שעות עם אפידורל בפתיחה 6. היו הפרעות רבות בחדר הלידה, אמא של היולדת היתה בחדר, היולדת עצמה היתה עסוקה ללא הרף בטלפון הנייד, האורות בחדר היו דלוקים. בעדינות, הצעתי לה מגע בגב התחתון, הנחיתי אותה להניח ידיים על העיניים והזמנתי אותה להניע העיניים מצד לצד. עמעמתי את האורות בחדר כדי שהעיניים ירגעו, יצרנו שקט, בטחון וריכוז. מנסיוני המקצועי ידעתי שתנועת המטוטלת בעיניים תניע תגובת שרשרת בגוף ואכן, תוך שעה היולדת היתה בפתיחה מלאה."

כוכבה מסבירה: "פאולה, מגלת ומפתחת השיטה, הקפידה לדבר על השיטה שלה כעל גילוי של מה שקורה בגוף באופן ספונטני ומולד ולא כעל המצאה. היא גילתה שתנועות קטנות, רתמיות או אקראיות, בשרירים שסביב הפתחים והקצוות בגוף מעוררות תגובה, לעיתים תגובה מפתיעה, בשאר הגוף. התגובה הזו נושאת אופי מרפא ומאזן.
רוב השרירים האלה(אך לא כולם) נקראים שרירים טבעתיים, בגלל צורתם (ספינקטרים).
השרירים סביב העיניים, הנחיריים ,בתוך תעלות האוזניים, הפה, השריר שסביב פתח השופכה שגודלו 2 מ"מ, פי הטבעת.
ישנם עוד שרירים טבעתיים בתוך הגוף אך אין לנו גישה רצונית וישירה אליהם, לדוגמה : הסוגר שבין הקיבה לוושט, בין כיס המרה למערכת העיכול, לאורך המעיים שרירי הפריסטלטיקה, מסביב לורידים, בלב, ובצוואר הרחם. כמו כן שרירים נוספים שאינם טבעתיים אך יש להם השפעת השראה על הגוף, על פי פאולה, הם שרירי העיניים, מפרקי הלסת, הלשון, קצות האצבעות, מרכזי כפות הידיים וכפות הרגליים. הנרתיק, הפטמות, ואפילו הטבור. חלקם פועלים קונצנטרי כמו הטבעתיים וחלקם לא. (הלשון, בכלל, היא שריר מיוחד מאד, היחיד בגוף שקשור בצד אחד בלבד).

עוד על שיטת פאולה בלידה, במאמר מאלף ומאיר עיניים מאת כוכבה, כאן באתר בלינק שלעיל.

האוריינטציה של כוכבה היא רב שכבתית והוליסטית. "הגוף הוא לא רק גוף הוא ספר החיים, רשומים בו כל רשמי החיים שלנו מרגע ההיווצרות . ועבודה עם הגוף היא הזמנה לסיפורים הרשומים בו להופיע, לפגוש את התודעה ולפתוח חסמים. ולקבל גוףנפש משוחררים יותר ומתפקדים טוב יותר."
בנוסף למומחיות העיקרית בשיטת פאולה ומעבר לכלים המוקנים לכל דולה בקורס להכשרת דולות, יש בידיה כלים רבים נוספים. היא מעסה רפואית, דולה תומכת היפנובירתינג ומלווה רגשית באמצעות קונסטלציה משפחתית. כלים המאפשרים ללב הגדול שלה ליצור מרחב עבודה מכיל גם מהפן הרגשי, השילוב ההוליסטי בין עבודת גוף מדויקת לעבודת לב מדויקת במרחב בטוח הוא יחודי ומעמיק, ממש כמו כוכבה עצמה.

ליווי לידה: שלושה מפגשים מקדימים, ליווי הלידה עצמה ומפגש מסכם לאחר הלידה, 2800 ₪

קורס הכנה ללידה לזוגות: שלושה מפגשים בעלות של 1000 ש"ח

הכנה ללידה פעילה בגישת שיטת פאולה: מפגשים טיפוליים החל מתום שליש ראשון להריון, 250 ₪ למפגש. למי שלוקחת סדרת 12 מפגשים, מפגש טיפולי אחד חינם

ומה בשבילך אחותי?

10% הנחה על ליווי לידה, רק למי שמגיעה דרך האתר!, אז כשאת מתקשרת 058-7882591 , או 03-5289717 תמסרי ד"ש!
אפשר גם במייל של כוכבה cochava.braha@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

יעל לוי. צילום : אביבית מאירזון-איל

יעל לוי דולה בתל אביב

יעל לוי, דולה בתל אביב, הכנה ללידה בגישה פתוחה ואקטיבית, באיזור המרכז. מלווה לידות בתל אביב והסביבה, ליס לניאדו מאיר בילינסון ועוד.