כל מה שאת (וגם אתה) צריכים לדעת על בתי היולדות בישראל, על דולות, על הריון ועל לידה.
בית / דולות / דולות בצפון / ליאת סלומון דולה מלווה בלידה בחיפה
צילום: ענת ויס
צילום: ענת ויס

ליאת סלומון דולה מלווה בלידה בחיפה

ליאת היא דולה ותיקה ובעלת נסיון, דולה מלווה בלידה בחיפהכרמל, בני ציון, רמב"ם. בוגרת בית הספר "אמאלדת" בלניאדו בהדרכת גילה רונאל, שהיתה גם המורה שלי.
ליאת מכינה ללידה, מלווה בלידה עצמה ותהיה שם בשבילך גם אחרי הלידה, בדיוק בתקופה המבלבלת והמשוגעת הזו אחרי שחוזרים הביתה עם תינוק חדש ורוב הזמן לא יודעים אפילו איך קוראים לנו.

ליאת דולה מנוסה, ליוותה כבר הרבה לידות והנוכחות שלה מדויקת, משרה בטחון, מלאה חום והומור ומאד בגובה העיניים. אל תתפלאי אם היא גם תצחיק אותך בחדר לידה, היא אשה עם צחוק מידבק והיא כמובן יודעת היטב למה זה טוב להורמונים של הלידה שלך, אבל היא תעשה את זה כל כך בחן ובגובה העיניים שאת לא תאמיני.
איך ליאת אומרת, "בלידה כמו בלאס וגאס – מה שקורה בוגאס נשאר בוגאס ומה שקורה בחדר לידה נשאר בחדר לידה!"

ליאת היתה אשת תוכן בטלויזיה בעבר, לפני שהתאהבה במה שהיא מגדירה "העבודה הכי טובה בעולם – להיות דולה." אני בטוחה שגם כעורכת בטלויזיה היא היתה מעולה, כי היא חכמה, יודעת לגשת לעניין בישירות אך בהמון כבוד, היא מנוסה ואת מרגישה שפשוט אפשר לסמוך עליה.

הליווי של ליאת כולל פגישות הכנה ללידה, תמיכה בלידה עצמה ותמיכה לאחר הלידה, כולל זמינות טלפונית לקראת הלידה ולאחר הלידה, עזרה בהנקה הראשונה והיא שם לכל השאלות לפני ואחרי.
מהר מאד את תרגישי לבד שאת יכולה לשאול ולפתוח איתה הכל, מהדברים הכי קטנים שלא נעים לשאול אף אחד אחר, ועד הסוגיות הכי גדולות שמעסיקות אותך, יש לה נסיון וחוכמה שעומדים לרשותך ותמיד בגובה העיניים ובצורה מותאמת וקשובה אלייך.

למשל בסוגיית הלידה הטבעית או הלידה עם אפידורל, ליאת אומרת בפשטות "גם אם את רוצה לידה טבעית, כדאי לקרוא קצת על משככי כאבים וגם אם אימנת את בן זוגך שהמילה הראשונה שהוא אומר במיון יולדות היא 'אפידורל', כדאי לקרוא קצת על תהליך לידה טבעית". ככה, פשוט, מדויק, בגובה העיניים.

או למשל בסוגיית ה"כן אמא לא אמא (סלאש חמות…) בחדר לידה", ליאת מפרקת את המוקש בחוכמה ובקלילות האופייניים לה – "אני יודעת שזה לא פשוט לומר לאמא שלך או לחמותך שאת מעדיפה שיהיו מבקרות בחדר לידה ולא מלוות, אבל אני חושבת שיכול להיות שתופתעי לגלות שהן חשות קצת הקלה, כי גם להן זה לא פשוט לצפות בך מתמודדת עם כאב, והן ישמחו שמישהו אחר יהיה שם עבורך ולהן יקראו כשהתינוק יגיע." ככה, פשוט, מדויק, בגובה העיניים, בלי לשפוט אף אחד ועם המון ענווה.

דולה שיודעת להנגיש מידע, להציע הצעה, להרעיף חום ולהשרות בטחון, להביא נסיון מצד אחד וענווה וכבוד לתהליך שלך מצד שני, היא פשוט דולה טובה!

כמו כל הדולות הטובות, גם ליאת עובדת באוירה נעימה עם צוות חדר לידה ומכירה את כל חדרי הלידה בחיפה. תוכלי לקרוא עוד מפי ליאת על חדרי הלידה השונים בחיפה בסקירה המעולה שלה כאן.

ואיך אפשר בלי המלצות יד ראשונה מאימהות שליאת ליוותה: "ישנן מעט פעמים בחיים בהן מישהו עושה לך משהו שאין לך מספיק מילים או מחוות בשביל לומר לו תודה", אומרת א' שבחרה בליאת כדולה ללידה. "אני כותבת את זה חמישה שבועות אחרי שקיבלתי את המתנה הגדולה של חיי. היתה לידה קשה, כואבת, מפחידה, אך בזכותך – לידה מדהימה! הרוגע שלך, המדע, המילים, התמיכה והחיוך… לאורך כל השעות הללו נתת לנו תחושה שאנחנו בידיים טובות ואין לי ספק שבזכות התחושה הזו, בתנו התגלגלה לה החוצה בשלווה ובנחת, ערנית ובריאה."

גם לד' אין מילים: "אין מילים לתאר כמה עזרת לי (לנו) בלידה. כמו משמיים ראיתי את הודעתך בפורום שבו איני משתתפת אך קוראת… מיד הרגשתי שאת מקסימה ושתתאימי לי בדיוק. כתבתי לך הודעה, ומחקתי וכתבתי ומחקתי וכתבתי ומהרגע שדיברנו התאהבתי בך סופית! אפילו שזו היתה לידה שלישית, לא ידעתי מתי להגיע לבית החולים ואת נשארת איתי גם כש"שלחו" אותנו הביתה, "בילית" איתי בריקודים ונענועים, הצלחתי לעבור צירים כואבים רק בזכותך וכשהחלטתי שזהו, אני לא מסוגלת יותר, תמכת בבחירתי לקחת אפידורל. לא נבהלת מהכעס והכאב שלי, לא שפטת, פשוט היית איתי במלוא מובן המילה. אין מילים בפי להודות לך על שעזרת לי לחוות לידה כל כך מדהימה, על היכולת לחזור ולהאמין שהגוף שלי כן יודע ומסוגל ללדת. היית איתי כשבעלי ישן ואני דיברתי על הכאב בלידה ללא אבא שלי, הבנת אותי והכלת את התחושות הקשות. היית שם בפתיחה המלאה ובלחיצות הכואבות, עודדת והרגעת. היית שם כשהקטנה שלי נולדה, התרגשת איתי. זו הפעם הראשונה שחוויתי לידה של ממש, עם הכאבים, צירי הלחץ, הצורך לדחוף ללא שליטה, תחושת הצריבה כשהראש יוצא וההקלה הגדולה כשהתינוקת שלי מונחת עליי, והרבה הרבה מזה בזכותך!"

ליאת גם עושה הכנה ללידה בחיפה, קורס פרטי להכנה ללידה מותאם לצרכי ההורים, אם לקראת לידה ראשונה ואם לקראת לידה חוזרת.
קורס הכנה ללידה פרטי בפורמט גמיש מותאם, בדרך כלל שני מפגשים בני כשעתיים, וזמינות טלפונית לאחר מכן. 300 – 450 ₪, לפי הפורמט המתאים להורים.
ליווי לידה עם ליאת כולל מפגש הכרות, מפגש הכנה ארוך, זמינות טלפונית עד הלידה (ואחריה…), ליווי בלידה עצמה ומפגש לאחר הלידה. 3000 ₪.

ומה בשבילך אחותי?

5% הנחה למי שמגיעה דרך האתר, אז כשאת מתקשרת  054-4252749 ✆ תמסרי ד"ש!
אפשר גם באתר של ליאת או בפייסבוק של ליאת.