כל מה שאת (וגם אתה) צריכים לדעת על בתי היולדות בישראל, על דולות, על הריון ועל לידה.
בית / דולות / דולות בצפון / עינב פרלה דולה בחיפה מומחית בקיסרי
עינב פרלה

עינב פרלה דולה בחיפה מומחית בקיסרי

אם את מחפשת דולה עוצמתית, חכמה, עם שתי רגליים על הקרקע, שמלווה בחיפה וגם מסביב, בלניאדו בנהריה ובהעמק-עפולה, ומתמחה בליווי קיסרי, תכירי את עינב פרלה, שהיא כל זאת ועוד.
אחרי שהכרתי את עינב, הסתובבתי כמה ימים בעננים. איזו אישה עזה, מעוררת השראה, מרשימה! אני מרגישה זכות להיות קולגה של עינב. היא באמת משהו מיוחד. לא בכדי, המורה של עינב בקורס דולות אמרה לה, עולם הדולאות חיכה לך, צריך אותך אצלנו. אני מסכימה. עינב היא אישיות משרת בטחון ועוצמה, ממוקדת, מדויקת, יודעת מה היא עושה.

עינב מלווה לידות בחיפה וגם מחוצה לה, מלניאדו ועד נהריה ועפולה-העמק, כמובן מלווה כל לידה אך מתמחה בליווי קיסרי.
עינב היא דולה, מדריכת הכנה ללידה, מדריכת הנקה, דולה פוסט פארטום ומדריכת עיסוי תינוקות.
כמו כן, עינב אמא לחמישה, שלושה מתוכם ילדה בלידות טבעיות שהיא מגדירה כ"עוצמתיות ומדהימות", ושניים בניתוחים קיסריים, "ניתוח קיסרי חירום ולידה קיסרית מושלמת ומעצימה, בסיוע של דולה".
מנהלת את מרכז "ספירלה" בו מתקיימים פרט לקורסי הכנה ללידה ומפגשי הדרכת הנקה גם מעגלי נשים (חד פעמיים או מתמשכים), מפגשי "בייבי שאוור" ומפגשי אימהות לאחר לידה.

ויש עוד. עינב היא בעלת תואר שני בתקשורת ומרצה מבוקשת באוניברסיטה בתקשורת וכלכלה. איך זה משתלב? עינב מקפידה לשים את הלידות שהיא מלווה בראש סדר העדיפויות, גם אם יש הרבה מבחנים לבדוק, כך שמה הפלא שאפילו הסטודנטיות שלה רוצות שהיא תלווה אותן בלידה: "היינו בין הראשונים שזכו בך כדולה, הכרתי אותך בתור מרצה באוניברסיטה, הייתי בהריון.. לא ידעתי אז שתהיי שם עדה למכאוביי האדירים בלידת הראשון שלי, שום דבר לא הכין אותי לידיעה שבלעדייך היה הרבה הרבה יותר קשה. המרכז שפתחת הוא מהחמימים שביקרתי בו ומאפיינים אותו חופש וקרבה בעת ובעונה אחת."

עינב מלווה ומסייעת בכל סוגי הלידות אך מתמחה בלידות קיסריות, כולל הכנה ללידה קיסרית, הדרכת הנקה מותאמת לקיסרי, אשר לפעמים היא מאתגרת יותר, תמיכה בביות מלא ובאפס הפרדה למשפחות שמעוניינות בכך, גם אחרי קיסרי.
"בהכנה ללידה קיסרית אני מקדישה 2-3 מפגשים של כשעתיים, הכנה רגשית כמו גם עניינית, התנהלות לפני הניתוח, בחדר הניתוח ולאחריו. חשוב לעבוד על גישור הפער בין הרצוי למצוי. בבוקר הניתוח אני מגיעה, מסייעת בהרגעה (משתמשת בהומאופטיה, דמיון מודרך, רפלקסולוגיה מסייעת), נשארת במהלך הניתוח ולאחריו מסייעת לבן הזוג ליישם את רצונות הזוג, כולל אפס הפרדה. במידה שהתינוק מצטרף לאם בהתאוששות, אני שם כדי לסייע בהנקה, מחכה שהאם תעבור למחלקה ועוזרת בהנקה הראשונית. תמיד ניתנת האופציה לבקש ליווי בלילה הראשון בבית החולים, גם אם לא הוחלט על כך מראש, אני תמיד שומרת את האופציה הזאת פתוחה ולא קובעת כלום סביב היומיים האלו כי מנסיון, גם יולדת שלא חשבה על כך מראש תבחר פעמים רבות להיעזר בי ואני שם בשבילה."
"אני מאמינה בידע, בזכותו מתקיימים כוח ועוצמה. זכות האישה להגיע למקסימום המידע והסיוע שיעזור לה ולבן זוגה לעמוד על זכויותיה במהלך הלידה ולאחריה, בעיקר כי החוויה הזו היא משנת חיים ותפיסת עולם וממנה אפשר בעיקר לצמוח."

וכך זה נשמע אחרי ליווי לידה (רגילה) מעצים של עינב, למשל:"רצינו להודות לך מעומק הלב על הליווי הצמוד והמסור ובמיוחד על כך שבלעדייך לא היינו מכירים כלל את המושג ביות מלא, לא ידענו אפילו שקיימת אופציה כזאת, לא להיפרד מהקטנטונת שלנו שייחלנו וחיכינו לה כל כך, שלא לדבר על "סקין טו סקין", חיסונים בהשגחתנו בלבד ועוד היד נטויה. אין לי ספק שבזכות האומץ שהענקת לנו לעמוד על זכויותינו וזכויות הקטנטונת שלנו, אני והיא חווינו חווית לידה רכה ונעימה. את התוצאות החיוביות של הביות המלא – תינוקת רגועה, ישנה לילה שלם, חייכנית וסקרנית – אנו חווים כיום."

סקרנית, רציתי לשמוע גם מיולדת שעינב ליוותה בקיסרי: "עברתי חוויה מדהימה וילדתי את הבת השניה שלי. היתה לידה ארוכה, שלושה ימים בחדר לידה, שהיו יכולים להיות ארוכים ואין סופיים. במקום זה, עברנו שלושה ימים מרגשים, מלמדים, מצמיחים, מאמתים ומופלאים. והכל בזכות הליווי האוהב של עינב, דולה שהיא הרבה מעבר. נתנה מענה לכל מה שעלה, אם זה מהמקום המקצועי, ידעה לפשט ולהסביר את כל עולם המושגים ולעזור לנו להגיע בעצמנו להחלטה הנכונה עבורנו, ואם זה בכך שהיתה איתי בכל ציר וציר, במגע, עיסוי, דיבור, חיבוק. עברה איתנו את כל קשת הרגשות שעלו, לרגע העולם נעצר והיינו שלישיה. בעלי שלי עם התמיכה והאהבה, עם המגע והחום שעינב ידעה לחבר אותנו עוד יותר. עברה איתנו חוויות מקורקעות וחוויות רוחניות, היתה שם מההתחלה ועד הסוף. בסופו של דבר הלידה הסתיימה בניתוח אבל בעקבות ההכנה של עינב, נכנסתי לניתוח מוכנה, רגועה, שלווה ובעיקר בטוחה. חוויתי לידה קיסרית ויכולתי להרגיש את היציאה של הבת שלי לעולם, סגירה מדהימה ללידה נהדרת."

עלויות:
הכנה ללידה:
קורסים פרטיים בקליניקה "מרכז ספירלה" בחיפה,900 ₪ ל-3 מפגשים בני כשעתיים.
קורסים קבוצתיים (עד 6 זוגות) 7 מפגשים, כולל מפגש הכנה להנקה, מפגש פוסט פארטום וטיפים לאחר הלידה – 1000 ₪.
הדרכת הנקה: 350 ₪ למפגש ראשון, 100 ₪ למפגש שני.
ליווי פוסט פארטום: מפגש תמיכה בן שעתיים – 250 ₪ (למשתתפות קורסי ההכנה ללידה של עינב, מפגש פוסט פארטום או מפגש הנקה במתנה)
ליווי פוסט פארטום לילה לאחר קיסרי 1000 ₪ לילה ראשון, 800 ₪ לילה שני
ליווי לידה:
לידה קיסרית: 2000 ₪
לידה רגילה: 3000 ₪

ומה בשבילך אחותי?

10% הנחה, אז כשאת מתקשרת 052-3481147  תמסרי ד"ש! אפשר גם במייל einavperlespirala@gmail.com