כל מה שאת (וגם אתה) צריכים לדעת על בתי היולדות בישראל, על דולות, על הריון ועל לידה.
בית / דולות / דולות במרכז / עירית ניצן דולה, מטפלת הוליסטית והכנה ללידה במרכז
עירית ניצן דולה - בדיקות הריון חדרי לידה

עירית ניצן דולה, מטפלת הוליסטית והכנה ללידה במרכז

עירית ניצן דולה בשרון ובמרכז

עירית היא מטפלת הוליסטית, דולה ומדריכת הכנה ללידה.
הפעם הראשונה שפגשתי את עירית פנים אל פנים היתה במיון יולדות ב"ליס".
שתינו היינו עם יולדות שליווינו, החלפנו "חיבוק עיניים של דולות" ומשהו בלב שלי זז.
התחשק לי שהיא תלווה אותי גם, ככה דולה לדולה, ועירית נבלעה במעלית עם היולדת שלה ואני רק חשבתי בלב, איזה כיף לאישה הזאת שעירית מלווה אותה, וכל כך רואים כמה היא מסורה אליה וכמה היא פשוט איתה בכל רמ"ח אבריה.

עירית אמא לשתיים, גרה בהוד השרון. מלווה מנתניה ועד חולון, בבתי היולדות – לניאדו, מאיר, בילינסון, ליס, מעייני הישועה, תל השומר, אסף הרופאוולפסון ובלידות בית בשרון ובמרכז.
עירית עוסקת ברפואה הוליסטית כבר יותר מעשרים שנים, במהלכן, בעיקר ב-11 השנים האחרונות נשים שהגיעו אליה בהריון הזמינו אותה ללוות אותן בלידה כחברה. אז יצא לה, "ככה בכיף" ללוות די הרבה לידות, רובן הגדול לידות בית. מה שנקרא, "הציצה ונפגעה": "נחשפתי ונסחפתי אל תוך התחום. היום אני ממקדת את עיקר עבודתי לליווי בתקופת ההריון (ולפניו) והלידה (ואחריה)". זה אומר, כמובן, שהנשים שהיא מלווה נהנות משפע הכלים והניסיון שרכשה במהלך השנים, הכלים מהרפואה ההוליסטית באים איתה לליווי ועיקרם- תנועה, נשימה ומגע.
אז ככה:
לפני 7 שנים, סיימה עירית לימודי קורס דולות בוינגייט.

עד 1991 היא כבר הספיקה ללמוד: שיאצו (East West Institute בוסטון), טאי צ'י, צ'י קונג (אצל מאסטר יאנג), תזונה מקרוביוטית (מישיו קושי), והרבה סדנאות מודעות.
"במהלך השנים האלה עסקתי בהעצמה ובמודעות עצמית, ובמקביל עסקתי בבישול." עירית הייתה השף של הארווארד (כבוד!)במשך 3.5 שנים, ואז עזבה לסן פרנסיסקו להמשיך את המסע פנימה (וניהלה בית קפה מסעדה משלה)… עירית אוהבת תזונה ואוהבת ללא ספק ללמוד ולהיות עבור אחרים.
ב1995 סיימה לימודי פסיכותרפיה הוליסטית- איזון גוף-נפש (רידמן). מסלול שכולל הרבה עבודה עם נשימה, תנועה, דמיון מודרך. "בתוכו נולדתי כמטפלת. במהלך השנים פיתחתי צורת עבודה ייחודית של תנועה ונשימה. תוך כדי עבודה עשיתי סינתזה, ופשוט התגבשה לה שיטה משלי. אט לאט הקהל הכיל יותר ויותר נשים הרות, ובסיום קורס דולות עשיתי על זה את העבודה שלי. מאז, אני מעבירה קורסי תנועה ונשימה לקראת הלידה- מדובר בהכנה של הגוף לנשימה העמוקה בזמן הלידה עצמה".

עירית היא דולה מהסוג שמשלב תכונות אימהיות, חבריות, וכאלה של מורה ומדריכה.
היא מביאה עימה ביטחון, רכות ושקט ומאמינה שזה הדבר הכי חשוב שדולה צריכה להביא כשהיא מגיעה לחדר לידה.
לצד זה, חשובה גם האמונה החזקה בכוחה של האישה ללדת, וגם בחשיבות הבחירה של האישה בדרך שמתאימה לה. "אני איתה, בכל בחירה שלה".

בלידה עצמה, סל הכלים של עירית כולל מגע, תנועה ונשימה בעיקר, ולצידם דמיון מודרך, שיאצו (גם כמטפלת), וסל הכלים שלמדה כדולה: שמנים אתריים, הומיאופתיה, רפלקסולוגיה, כרית חימום וכיוב'.
כמלווה תהליכים במרוצת החיים, עירית מביאה לביטוי גם את הסמכותיה בפסיכוטרפיה הוליסטית ובתטא הילינג.
גם בהריון עירית מלווה נשים כבר מתחילתו ובטיפולים לאורך כל התקופה, שמטרתם- חיבור האישה לגוף שלה, חיבור בלתי אמצעי עם העובר, וכמובן סיוע והקלה בכל קושי או צורך שעולה בהריון- כאבים, נפיחויות וכו'.
לפני ההריון, היא תומכת גם בטיפולי IVF.
בנוסף, היא מטפלת ומלווה נשים שחוו לידה טראומטית.

ליווי לידה – 3500 ₪

כולל מפגש הכרות ועוד שני מפגשים לקראת הלידה הכוללים תיאום ציפיות תוכנית לידה הכנת הגוף טיפיים ושיקויים וטיפול עיסוי הכנת הגוף לקראת לידה,
ליווי הלידה לאורך כל הדרך, הנקה ראשונית בחדר לידה עד המעבר למחלקה ופגישת סיום לאחר הלידה.
תמיכה טלפונית ובשאר אמצעי תקשורת בהתאם לצורך.

קורס הכנה ללידה – 3 מפגשים של 3 שעות, פרטי, בבית של האישה- 1200 ₪.
סדנת ריקוד חופשי, תנועה ונשימה – בקרוב בצופית.
טיפול– עיסוי, מגע ושיחה – 330 ₪ ועירית מגיעה לביתך עם מיטת העיסוי.

ומה בשבילך אחותי?

טקס "סגירת עצמות" במתנה ליולדות שהגיעו מ"זהר כבר בדקה", אז כשאת מתקשרת – 054-4416012 ✆ – תמסרי ד"ש!
אפשר גם לאתר של עירית, לפייסבוק של עירית ובמיוחד פה – כמה מילים מהלב של עירית, הגדול והחכם.

אולי יעניין אותך גם:

רחל פקמן דולה - בדיקות הריון חדרי לידה

רחל פקמן דולה בתל אביב, דולה פוסטפרטום בתל אביב

רחל פקמן, דולה מנוסה המלווה לידות בתל אביב ובכל איזור המרכז. מלווה באיכילוב-ליס, וולפסון, תל השומר, מעייני הישועה, קפלן, לניאדו, מאיר, בילינסון.