כל מה שאת (וגם אתה) צריכים לדעת על בתי היולדות בישראל, על דולות, על הריון ועל לידה.
בית / דולות / דולות בצפון / ענבר אופק דולה בחיפה
ענבר אופק דולה זהר בדקה בדיקות הריון

ענבר אופק דולה בחיפה

ענבר אופק דולה בחיפה, הכנה ללידה ודולה פוסט פארטום

דולה, דולה פוסט פארטום, מדריכת הכנה ללידה (מכללת מהות, 2010).
ענבר נשואה ואמא לארבעה ילדים. גרה בחיפה, מלווה בבתי החולים בחיפה- רמב"ם, בני ציון, כרמל.
מלבד לימודי תמיכה בלידה, למדה גם להיות תומכת היפנובירת'ינג מוסמכת מטעם Hypnobirthing  שיטת מארי מונגאן (2016) וכן תרפיה מוכוונת לידה אצל קרן פרידמן גדסי- BOT (2012), כמו גם הרחבה (כדולה) של תמיכה בלידה בשיאצו, רפלקסולוגיה ופרחי באך, ואם כבר מדברים על לימודים- ענבר גם בעלת תואר ראשון במדעי הרוח (אונ' חיפה).

אל תתבלבלו- ענבר אמנם דולה מוסמכת מאז 2010, אבל בתכלס היא בתחום כבר הרבה יותר שנים…
"לעולם הזה הגעתי בכלל בגיל 21- נהייתי דולה פוסט פארטום בלי לדעת. היתה לי בוסית בשמירת הריון, שכבר היתה אמא לשניים… פשוט עזרתי לה.
הייתי עם הילדים שלה בהריון, וכשהיא ילדה, הייתי שם כבר בחדר ההתאוששות. הפכתי לכתובת שלה לכל צורך בעזרה. ככה זה התחיל.
בהמשך, כל חברותיי נעזרו בי בצורה דומה, עד שחברה אחת גרמה לי לעלות מדרגה: היא לקתה ברעלת הריון והייתה צריכה אותי שם.
מאז (לפני 11 שנה), הסובבים אותי לא הפסיקו לדבר על כך שזה המקצוע שלי (…דולה), אבל לא למדתי עדיין (חיכיתי שיתאים לנסיבות).
בסוף הבנתי שהגיע הזמן להפוך את ההנאה למקצוע והלכתי ללמוד.
השינוי הזה הכניס המון שמחה לחיים שלי. אחרי שלמדתי, גם עבדתי בתחום של ארומתרפיה, כך שאני מאוד מבינה בעניין ומשתמשת לא מעט בשיטת הטיפול הזאת בלידה".

אני מכירה את ענבר כבר כמה שנים, זיהיתי בה מההתחלה איכויות חשובות מאד לדולה, כגון צניעות, ענווה, כבוד לכל מי שהיא באה עמו במגע – יולדות, קולגות, צוות רפואי, יכולת להיות שקטה ואקטיבית גם יחד.
לאורך שנות הכרותנו אני רואה את ענבר מתפתחת כאשת מקצוע, מעמיקה את כליה ויכולותיה ושומרת על גישה מכבדת, משתפת פעולה ונעימה לכל הסובבים אותה, באהבה ובנדיבות ותמיד עם חיוך ומילה טובה לכל אדם. או במילים "מקצועיות" – ענבר היא מומחית ביצירת ושמירת ה"בועה האוקסיטוצינית", אותה בועה הורמונאלית יקרה מפז שאי אפשר ללדת בלעדיה.

ענבר מביאה איתה ללידה חום של ממש. היא שמה דגש על הרגישות: "חשוב לזהות מה האישה מבקשת גם בלי מילים", ועל הכימיה בין כולם (למשל- היא תעדיף, לטובת כולם, שלא ללוות אישה אם אין שם כימיה).
הדולה ענבר, בעבודה, קודם כל נותנת לכל אישה את המקום שלה, מאוד מכבדת אותה. היא זורמת וקשובה לצרכים שלה.
"מאוד אוהבת את העבודה שלי, ואעשה הכל כדי שאם אני מלווה מישהי, זה ירגיש נכון. אני קצת בתפקיד אחותה… זה מקום נינוח".

לי היא נשמעת פשוט רגועה. מאוד מפוקסת ומאוד בשליטה, מה שמאפשר לאישה לשחרר את התפקיד הזה ופשוט ללדת.
ענבר מתפקדת נהדר במצבי לחץ, למדה איך לפרוק את זה ומלמדת גם את הלקוחות שלה לעשות את זה.
מנשים שהיא ליוותה תשמעי מילים כמו העצמה, עזרה, תמיכה, שקט ורגישות.
מדריכת הכנה ללידה מנוסה אשר צברה קילומטראז' רב כשהעבירה קורסי הכנה ללידה של קופ"ח לאומית כשנה וחצי (2011-2012) וכיום (2017) עובדת עם קופ"ח כללית בקורסי ההכנה ללידה בחיפה ובקריות ומעבירה הדרכה על הכנה משלימה ללידה.

לענבר פרויקט חדש ומרגש – קליניקה קהילתית נשית בחיפה, בה מבוצע מעקב הריון על ידי מיילדת, הדרכת הנקה על ידי מדריכת הנקה מוסמכת, טיפולי רפואה משלימה להריון ועוד. הפרוייקט הינו תרומה לקהילה ומוענק לקהל הנשים ההרות והיולדות בתרומה לפי יכולתן. הקליניקה הקהילתית פועלת במרכז "ספירלה" ברח' ציון 8 א' בחיפה.

עוד חדש – ומרגש מאד עבור יולדות בלידה ראשונה ובלידה אחרי קיסרי (VBAC) – שירות חדש שמציעות ענבר ועינב פרלה, דולה מומלצת נוספת באתר! – שירות ליווי משותף על ידי ענבר ועינב ביחד, 2DOULA. השירות מיועד לנשים בלידות ראשונות ובלידות לאחר ניתוח קיסרי, על מנת להעניק ליולדות מעטפת מכילה, תומכת ונכונה לצרכיהן.
שירות 2DOULA כולל בתוכו הכנה ללידה, הכנה להנקה, ליווי משותף בלידה כאשר ענבר ועינב מתחלפות ביניהן כל 8 שעות כך שגם אם הלידה מתארכת, היולדת זוכה לדולה רעננה מתוך שתי דולות נפלאות שאת שתיהן היולדת מכירה מראש היטב. הליווי כולל גם הדרכת הנקה לאחר הלידה ועלותו – 3600 ש"ח.

ליווי לידה– 3000 ₪. מפגש ראשון במקום נייטרלי להכרות הדדית, ללא תשלום (אם מגיעה אליה הביתה- זה בתשלום שמתקזז מהתשלום לליווי הכולל). מפגש נוסף בבית היולדת אורך כשעה וחצי, לרוב. כשמגיעה הלידה, היא מלווה אתכם מרגע שתתקבלו לחדר לידה או מרגע שתצטרכו אותה. ענבר תישאר איתכם עד שעתיים לאחר הלידה, לסיוע בהנקה, במעבר לחדר התאוששות. בהמשך, ענבר מגיעה לביתכם למפגש נוסף בהתאם לרצונכם לכשעה וחצי.
ענבר מלווה גם בניתוח קיסרי, וגם אחריו, מסייעת בביות מלא אם צריך.
על ליווי לידה, ענבר נותנת הנחה קבועה של 20% לאמהות יחידניות!
הכנה ללידה:
קורסים פרטיים בקליניקה במרכז "ספירלה"– 900 ₪, 3 מפגשים של שעתיים (התוכן- לפי הצורך של האישה), בשילוב עיבוד חוויות טרום לידה (אם יש צורך, ניתן להוסיף מפגשים בתוספת תשלום).
קורסי הכנה ללידה קבוצתיים – 800 ₪, 3 מפגשים בני 3 שעות, שיכללו גם מפגש עם מדריכת הנקה מוסמכת.

ומה בשבילך אחותי?

ליולדות שהגיעו דרך האתר, ענבר משאילה מכשיר טנס, כדור פיזיו (במקום בשכירות).

אז כשאת מתקשרת –  0523701137 ✆ – תמסרי ד"ש!
אפשר גם באתר של ענבר
ב
פייסבוק של ענבר

או במייל ✉ inbarofeck@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

חגית ראמי דולה הריון ולידה

חגית ראמי דולה, הכנה ללידה, דמיון מודרך ועיסוי נשים בהריון

חגית ראמי כהן היא דולה, מדריכת הכנה ללידה, מנחת דמיון מודרך ן-NLP, דולה פוסט פארטום. מלווה בלידות בכל איזור המרכז והשרון, תמיכה לאחר לידה באיזור המרכז, רכזת תכנית "אם בשבילך" בעיריית הוד השרון, דולה ותיקה ומנוסה.