כל מה שאת (וגם אתה) צריכים לדעת על בתי היולדות בישראל, על דולות, על הריון ועל לידה.
בית / דולות / דולות במרכז / רחל פקמן דולה בתל אביב, דולה פוסטפרטום בתל אביב
רחל פקמן דולה - בדיקות הריון חדרי לידה

רחל פקמן דולה בתל אביב, דולה פוסטפרטום בתל אביב

רחל פקמן דולה בתל אביב

רחל בת 40, אמא לשני בנים. גרה בתל אביב, ומלווה לידות בתל אביב ובכל איזור המרכז: איכילוב-ליס, מעייני הישועה, בילינסון, לניאדו, תל השומר, אסף הרופאקפלן ומאיר. רחל מלווה גם לידות בית ונהנית מכל רגע.
בנוסף לעברית, היא דוברת רוסית ואנגלית.

אחד הדברים שבלטו מאד לעיניי מהכרותי הראשונה עם רחל ועד היום, הוא השילוב של צניעות ופתיחות, שילוב שמאפשר לכל אישה להרגיש בנוח איתה. רחל בעלת ידע ונסיון רב אך לעולם לא תתן הרגשה שהיא יודעת יותר ממך, תמיד תשאל בפתיחות ובחיוך חם וכל תשובה תתקבל בצניעות ובתבונה שאותי אישית מרגיעות ומרגשות.
ואכן, נשים שרחל ליוותה מעידות עליה שהיא משרה רוגע ובטחון, שהיא יודעת מה היא עושה ואפשר לסמוך עליה ועל עשייתה או על מה שהיא מציעה לעשות. "זה מה שכותבים לי הכי הרבה". "וגם שיש לי ידיים טובות". הוציאה לי את המילים מהפה! בשילוב ידיים טובות, זה כל מה שצריך בעיניי בדולה.

שאלתי את רחל מה היא הכי אוהבת שם, בחדר לידה. היא ענתה לי קצר ולעניין: "אישה מאושרת, אבא עם דמעות בעיניים ותינוק בריא!". כמובן מיד שאלתי מה הדבר הבא שהיא הכי אוהבת… והתשובה היתה "הכי כייף לי כשאישה מרגישה שהגיעה למקומות שאליהם רצתה להגיע". "חשוב לי להעצים אותה, לתת לה את המקום ולעזור לבן הזוג למצוא את המקום שלו." (מאחר ורחל מלווה זוגות דתיים רבים, לעתים בן הזוג מנוע מלגעת באישה).

רחל מעידה על עצמה שהיא מלווה לידות עוד הרבה לפני שהוסמכה כדולה: "תמיד חברות ביקשו שאהיה איתן וטענו שהנוכחות שלי מרגיעה, עוזרת להן להתפקס ונותנת תחושת ביטחון". לפני שהפכה לדולה רשמית, עבדה בעמותת "ילדים חיים בשלום"- עמותה המעודדת דיאלוג, ומבקשת לחזק אצל ילדים חוסן אישי, ללמד על קבלת החלטות מבוססות ידע, לעודד לקיחת אחריות ועוד. ("כמו תפיסת החיים שלי!").
היא למדה את המקצוע באופן רשמי בשנת 2008 (אצל רונית קופליס) ומעידה שבנוסף למקצוע שרכשה, הלמידה הוסיפה לה המון גם להמשך הדרך, לחיים וכמובן כמלווה בלידה. היא מוסמכת גם כמכינה ללידה וכדולה פוסט פארטום ועוסקת בהכנה ללידה, ליווי בלידה וליווי לאחר הלידה.
לא אחת רחל מוזמנת על ידי הזוגות ל"משמרת לילה" בביתם על מנת לעזור ולהדריך את ההורים הצעירים בהגעתם הביתה. כמו כן, היא מלווה נשים במחלקת יולדות אחרי קיסרי – נשארת לילה שלם לצידן על מנת לאפשר אפס הפרדה מהתינוק, עזרה לאמא אחרי ניתוח ועוד.

מאז שסיימה ללמוד, רחל מנצלת כל אפשרות להעשיר את הידע, משתתפת וגומעת כנסים מקצועיים, השתלמויות והרצאות באהבה, ומרחיבה את הידע הספציפי שלה ככל שניתן (הקפידה לשמוע כל מילה של מישל אודן, פני סימקין, למדה בקורס "להעז ולגעת" של מינדי לוי וקרן פרידמן גדסי, ובסדנת "לגעת בפחד" של אור פינקיס, ועוד).
רחל מוסמכת הכנה ללידה בשיטת היפנובירת'ינג.
בין הכלים שבהם היא משתמשת בחדר לידה: הומיאופתיה של ד"רK, עיסוי, רפלקסולוגיה ללידה, מדיטציה ודמיון מודרך (בזה עוסקת שנים רבות לפני ההכשרה כדולה "כל החיים התעסקתי בזה"). תנוחות, תנועות, מים וכל מה שיש במיילדות המסורתית, עם או בלי אפידורל, ממשיכים להשתמש בכלים לקידום הלידה.
באם יש צורך בטיפולים הקשורים בהריון ולידה רחל עובדת בשוטף עם מדקר ומרפא סיני ורפלקסולוגית נהדרת ונעזרת בהם (במידה והאישה מעוניינת).

אני מאד אוהבת את התפיסה וההתנהלות של רחל, לפיה לידה היא חלק מתהליך בחיי האישה. גם בהכנה וגם בליווי, אף על פי שהלידה מקבלת מקום חשוב ומשמעותי, חשוב שלא לשכוח להתייחס למשפחה, שנמצאת שם לפני, ולמה שעומד לקרות אחרי. ההכנה היא לתהליך.
ואיך מתכוננים לתהליך? מכירים אותו, על גווניו, ומאפשרים שם בחירות. "תמיד אלמד גם את ההפך ממה שהאישה הולכת עליו אוטומאטית, שתכיר ותדע מה עוד יש, ומשם תבחר" ועוד מוסיפה רחל, "חשוב לי לעזור לאישה לראות גם את מה שיעבור על העובר-תינוק שלה וגם את מה שעובר בן הזוג".
לסיכום: רחל מאמינה בלבחור בתהליך. הבחירות חשובות, כל מה שקורה בחיינו הוא בחירה בתוך המוני תהליכים. "לא תמיד אנחנו יכולים לשלוט במה שקורה בלידה, אך אנחנו תמיד יכולים לבחור איך להגיב למצב. אחרי כל זה, אני כמובן הולכת עם האישה בדרך שהיא רוצה. אני שם עבורה בכל סוג של בחירה". רחל, אגב, צברה ניסיון גם בליווי והכנה לניתוח קיסרי אלקטיבי וכן הכנה וליווי בלידה אחרי קיסרי (VBAC).
חשוב לדעת: רחל מלווה גם נשים שחוו אלימות וכן בעלת נסיון בליווי לידות שקטות.

תהליך העבודה עם רחל לקראת לידה:
פגישת הכרות ללא התחייבות וללא תשלום, לאחר מכן 2 פגישות לקראת הלידה: פגישה ראשונה תתמקד בהבנת תהליך הלידה, סימנים מבשרי לידה, שלבי הלידה וגורם ההפתעה בלידה. בפגישה השנייה נבין את הנהלים של בית החולים, נעמיק באפשרויות השונות להפחתת הכאב בצורה טבעית ורפואית, בתנוחות ללידה, נבדוק ביחד את המקום של בן הזוג, האמא וכו' וכן נעבור סשן קצר של דמיון מודרך- כניסה פנימה לתוך התהליך, "זו פגישה מאוד מחזקת בדרך כלל".
לידה- "אני מגיעה כשהיולדת צריכה אותי, לרוב זה כבר בבית. נתמודד עם הצירים עד שנצא יחד לביה"ח". מתי יוצאים? זה תלוי בבחירה של האישה ובמצב בשטח.
פגישה אחרי הלידה לרוב מתקיימת בבית. אם יש צורך- רחל שמחה לקפוץ גם לביה"ח.
רחל מתעקשת על גיבוי אחרת לא לוקחת לידה. אם האישה מעוניינת, היא מכירה לה את המגבה מראש (בטלפון או בפגישה אם יש צורך).

הכנה וליווי לידה: 2800 ₪. אפשרות לתשלומים במידת הצורך.
ליווי המשפחה אחרי הלידה: 350 ₪ לביקור בית עד 3 שעות.
"משמרת לילה" – לפי שעות, 100 ₪ לשעה

ומה בשבילך אחותי?

10% הנחה למגיעות דרך האתר, אז כשאת מתקשרת 0543232054 ✆ – תמסרי ד"ש!
אפשר גם למייל – ✉ Dularachel@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

חגית ראמי דולה הריון ולידה

חגית ראמי דולה, הכנה ללידה, דמיון מודרך ועיסוי נשים בהריון

חגית ראמי כהן היא דולה, מדריכת הכנה ללידה, מנחת דמיון מודרך ן-NLP, דולה פוסט פארטום. מלווה בלידות בכל איזור המרכז והשרון, תמיכה לאחר לידה באיזור המרכז, רכזת תכנית "אם בשבילך" בעיריית הוד השרון, דולה ותיקה ומנוסה.